Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.

Popis: Tato pakobylka je co se zbarvení týče velmi proměnlivá. Můžeme se setkat s jedinci žlutými, hnědými a dokonce i s hnědo zelenými. Samičky dorůstají 10 - 11cm, samci 7cm. Samice se od samců odlišují přítomností výběžků na prvním páru končetin. Samci mají kratší tělo, ale zato znatelně delší končetiny.

Potrava: ostružiník,l ze jej nahradit maliníkem, hlohem, dubem, bukem, jahodníkem, jabloní, růží nebo i břečťanem a údajně i listy černého či červeného rybízu.

Rozmnožování a kladení: Rozmnožuje se jek pohlavně, tak partenogeneticky. Samička klade vajíčka soudečkovitého tvaru volně na dno chovné nádoby. Ta jsou asi 2mm velká. Vajíčka inkubuji v suchém prostředí, pouze jednou za čas je porosím. Jakmile se začnou líhnout nymfy, rosím obden, vlhkost pomůže nymfám při líhnutí. Inkubační doba vajíček se u mne pohybuje okolo 3 - 5 měsíců. Dočetl jsem se, že se může protáhnout i na 6 měsíců, což se v mém chovu ještě nestalo. Možná kdybych je nerosil, bude inkubační doba delší.

Líhnutí a nymfy: Čerstvě vylíhlé nymfy jsou zelené, asi 1cm velké. Co se pohybu týče, tak jsou vcelku klidné. Rozhodně je nelze srovnávat s nymfami například Sipiloidea sipylus, Extatosoma tiaratum nebo Peruphasma schultei. Díky jejich vcelku klidné povaze je možné je chovat i ve větším množství v jednom boxu, protože nejeví příliš snahu z boxu uniknout, což oceníte jistě při výměně potravy.

Dospělost:Insektárium rosím asi 2x týdně a je nutné, aby bylo dobře odvětrané. Strašilkám totiž vyhovuje sušší prostředí. Během vývoje nymf neproběhnou žádné zásadní změny, co se zbarvení týče. Imaga jsou prakticky barevně totožná s nymfami. Doba vývoje nymfy se pohybuje okolo šesti měsíců. Tento druh jsem choval i ve spíš vlhčím prostředí, jedinci jej přímo nesnáší a v důsledku toho hromadně umírají. Pokud jim dopřejete sušší prostředí, není na jejich chovu nic těžkého.

Nymfa

Nymfa

Nymfa strašilky druhu Medauroidea extradentata (cca L3 - L5)
Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one