Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.

Popis: Samice tohoto druhu dosahuje asi 6cm. Je světle hnědě zbarvena a na těle můžeme pozorovat malé trny a výrůstky. Samec bývá zpravidla stejně velký, dorůstá okolo 5 - 6cm. Zbarven je stejně, jako samice, jen na rozdíl od ní je okřídlený. Křídla mají nádhernou černou barvu, která u jejich báze přechází do červené.

Samice

Samice

Adultní samice druhu Creoxylus spinosus. Všiměte si, že se jedná opravdu o malou strašilku.
Samec

Samec

Samec druhu Creoxylus spinosus.
Potrava: Jedinci se živí ostružiníkem, maliníkem, dubem, bukem, růží, jahodníkem či hlohem. Jiné alternativy jsem u tohoto druhu nezkoušel. Jako vždy se však nejlépe osvědčil ostružiník, dokonce i maliník přijímaly poněkud s nechutí. Pokaždé list někde nakously a okamžitě se přesunuly jinak. Jakmile jim došlo, že tam jiné listy nejsou, přeci jen trochu ožraly.

Rozmnožování a kladení:Přestože se jedná o strašilku, nikoliv o pakobylku, samice vajíčka lepí na stěny nádoby či na živnou rostlinu. Tu samozřejmě při výměně potravy důkladně prohlédneme, abychom nevyhodily nějaká vajíčka. Zvlášť velkou pozornost věnujeme stonku a zkrouceným listům. Vajíčka inkubuji na vlhkém perlitu po dobu asi 3 - 5 měsíců. Po této době se líhnou malé nymfy.

Nymfy a imaga: Co se vlhkosti týče, tak nymfy jsou na tom stejně jako imaga. Ovšem pozor, s vodou to nepřeháníme, aby se malé nymfy na dně neutopily. Toto je nejčastějším způsobem jejich úhynu. Dále pak úhyn způsobuje sucho. Tuto strašilku doporučuji spíše těm, kteří už mají jisté zkušenosti s chovem. Nedá se totiž přesně popsat, jak o tento druh pečovat.

Co se týče náročnosti na chov, patří tento druh k hůře chovatelným druhům. Přestože dorůstá menších rozměrů, je potřeba zajistit větší insektárium, aby se vytvořilo stálejší prostředí. Problémem v chovu je také vlhkost. Já už v chovu tohoto druhu mám určitý systém, ale dalo by se říci, že rosit je nutno nepravidelně. Zní to podivně, ale v mém chovu strašilky nesnášely stálou vlhkost. Někdy nerosím tři dny, potom dva dny dvakrát denně, potom obden atd. Každopádně jim nesvědčí sucho.
Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one