Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.
Popis: Jedná se snad o nejmenšího zástupce rodu Haaniella zastoupeného v našem chovu. Samička dorůstá asi 65 - 80mm, samec asi jen 55 - 65cm. Přesto se však jedná o zajímavou a velice atraktivní strašilku. Samička je světle hnědá s tmavším párem zakrnělých křídel (tak jsou v předešlých instarech světle hnědá až bílá). Šestý článek abdomenu je světlý, stejně tak končetiny jsou černé a světle pruhované. Vnitřní část stehen 3. páru končetin je oranžová až červená. Koncový článek tykadel je zbarven světle, až doběla. Samec je zbarven tmavě hnědě s výjimkou zakrnělých křídel, přes které má světlou skvrnu a stejně jako samička má 6. článek abdomenu světlý. Oboje pohlaví jsou hustě otrněná (samec více) a ani jedno z nich není shcopno letu.

Tento druh mám v chovu krátce, proto zde zatím nebudu uvádět časové údaje co se týče inkubační doby apod. Chov je shodný s ostatními druhy rodu Haaniella.
Samička

Samička

Subadultní samička strašilky druhu Haaniella scabra.
Samička

Samička

Dospělá samička strašilky druhu Haaniella scabra.
Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one