Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.

Tato nádherná strašilka velice věrně napodobujíc kůru stromů dorůstá asi 5cm. Základní barvou je světle hnědá, na které můžeme zpozorovat bílé skvrny podobně jako u Lamponius guerini nebo u Sungaya inexpectata. Zajímavostí tohoto druhu je, že v chovech se nevyskytuje samec, který dosud nebyl nalezen ani v přírodě (dle studií na stránkách www.phasmid-study-group.com. Celkově tuto strašilku řadíme mezi mírné, ale velmi lenivé druhy :-). Když se jí dotknete, okamžitě bude předstírat smrt (nebo větvičku, to už je na Vás). Ani v insektáriu se nijak zvlášť nepohybuje - jednou jsem ji viděl tři dny na stejném místě raději jsem ji umístil na list, aby kvůli své lenivosti nezahynula hlady.


P. guangxiensis

P. guangxiensis

Nymfa strašilky Pylaemens guangxiensis, 2. nebo 3. svlek.
P. guangxiensis

P. guangxiensis

Nymfa P. guangxiensis, L5.
P. gusngxiensis

P. gusngxiensis

Nymfa strašilky Pylaemens guangxiensis L5 - srovnání velikosti s rukou dospělce.
Jako potrava nám poslouží ostružiník. Ten můžeme nahradit maliníkem (v mém chovu jej nepřijímaly), jahodníkem, dubem nebo hlohem. V zimním období jsem jim nabídl břečťan a ani do toho se nepustily. Holt ostružiník je dobré mít.

Jakmile samička dospěje, zaplní se vajíčky. Ty strašilka klade do substrátu. Jak jsem již zmínil, je poněkud líná, takže nám naklade okolo 3 vajíček za týden. Vajíčka samotná jsou ochlupená, takže se na ně jednoduše nalepí substrát a je někdy obtížné je najít (kdo chová zlatohlávky Megalorrhina harrisi spp., ví přesně o čem mluvím. Vajíčka se v substrátu hledají opravdu těžko, proto je nechávám líhnout přímo v insektáriu. Nemám tedy pouze krabičku se substrátem, ale celé dno je pokryto asi 5cm vrstvou vlhké rašeliny obohacené o špetku písku a hrabanky. Zhruba po 5 měsících se líhnou malé nymfy. Jejich vývoj je značně dlouhý - podobně jako u strašilek rodu Haaniella trvá vývoj po imago až jeden rok.

V insektáriu by také neměla - opět jako u rodu Haaniela chybět nějaká ta kůra, za kterou se strašilky přes den schovají. Dále pak doporučuji denně rosit, aby se udržel substrát na dně insektária vlhký. Při dobré péči Vám takto dospělá samice dožije až dvou let, což se mi několikrát stalo.
Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one