Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.
Popis: Tento druh patří k jedněm z nejatraktivnějších vůbec. Samičky dorůstají 6 - 7,5cm, jsou zářivě zeleně zbarvené a hustě osazené ostny. Po stranách a na ventrální straně si všimneme nápadného červeno-růžového zbarvení. Samečci jsou vzhledem totožní samičkám, dorůstají ale jen 4,5 - 5cm. U obou pohlaví. si dále všimneme dlouhých tykadel
Nymfa L3

Nymfa L3

Potrava: Tento druh přijme vedle ostružiníku bez problémů jakoukoli potravu, která slouží jako jeho alternativa. Krom tedy již zmíněného ostružiníku lze krmit maliníkem, dubem, bukem, hlohem, jahodníkem, třezalkou, eukalyptem, ovocnými stromy nebo břečťanem. Jako jeden z mála druhů je ochotný na břečťanu strávit celý život včetně rozkrmování, což je dobře, protože břečťan je jedna z nejvýživnějších rostlin pro strašilky vůbec.
Líhnutí a nymfy: Nymfy mají rády střední vlhkost, proto je rosím jednou za dva dny + každý den večer zlehka, aby se napily (jako všechny ostatní druhy krom suchomilných). Po vylíhnutí podávám břečťan, protože je pro nymfy velmi výživný, ale během vývoje kombinuji s ostružiníkem, růží, třezalkou nebo třeba dubem. Vzhledem k malé velikosti je chovám ve větším počtu, cca 30 nymf na 6l box. Nejsou ani rychlé a plaché, takže se nestane, že by je člověk neuhlídal. Díky jejich nižší aktivitě si taktéž nevadí při svlékání. Samozřejmě ale s rostoucími instary jejich společný počet v jednom insektáriu ubývá.
Dospělost: Chov imag je totožný s chovem nymf. Vlhkost střední, potrava rozmanitá. Zhruba po dvou týdnech dospělosti začnou jedinci kopulovat a samička poté klade vajíčka, která pokládají volně po insektáriu. Vajíčka inkubujeme za střední až vyšší vlhkosti, přičemž musíme dávat pozor na plísně, na které jsou citlivá. Inkubační doba se pohybuje okolo půl roku, většinou však o něco méně, cca 5 měsíců.

Tento druh patří k jedněm z nejméně náročných, se kterým jsem se doposud setkal. Vajíčka vydrží občasné sucho, když na ně člověk zapomene, když na to přijde, tak nymfy se chvíli uživí chřoupáním suchého listí a svléknout se zvládnou ve 150ml krabičce (ano, měly to se mnou chvíli těžké). Avšak dostatečné podmínky je třeba rozhodně zajistit. Jelikož se jedná o nenáročný a velmi atraktivní druh, doporučuji ho vřele začátečníkům. Zatím však bude možné jej sehnat pouze přes mne nebo mé kolegy, protože druh bohužel není po ČR rozšířen. Doufám však, že se to brzy změní.
Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one