Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.
Tento druh spadá mezi málo známé, v českém chovu téměř neznámé strašilky. Setkáme se spíše s její větší sestrou Diapherodes gigantea. Jak jsme již naznačil, tento druh dorůstá menších rozměrů - 10 - 11cm u samiček a 8 - 8,5cm u samců. Samičky jsou zbarveny zářivě zeleně. Jedinou výjimku zde tvoří hroty po stranách hrudi, na hrudi a na hlavě a také tykadla, která jsou červeno-fialová. Dolní část trupu je tmavě zelená. Samci jsou také atraktivní. Hlava a hruď jsou světle hnědé až oranžové, zadeček je zbarven dohněda. Končetin jsou zelené, pouze při kloubech mají hnědavý nádech. První i druhý pár křídel je tmavě hnědý protkán světlou žilnatinou, přičemž na prvním páru jsou jasně viditelné fialové skvrny - jedna na každém křídle.
Diapherodes martinicensis WEB.jpg
Nymfy se začaly líhnout teprve nedávno (ke dni 28.9.2015) a žravé příliš nejsou. Pomohlo přikrmení plátkem jablka a rozkrmení na jemném listu buku, každopádně přes noc se i na listí ostružiníku objevilo vykousané místo. Předložené třezalk, zobu ani eukalyptu se nymfa nedotkla.
Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one