Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.
Tento druh je velmi atraktivní a mohutný. Samička dorůstá 20 - 23cm, tělo má světle hnědě zbarvené. Končetiny a první pár křídel mají světle hěndou až bílou barvu. Roztažený druhý pár křídel budí opravdu nádherný dojem, jsou překryta střídavě černou a oranžovou barvou. Sameček je znatelně menší, dorůstá asi "jen" 13 - 15cm. Na rozdíl od samičky je vyzáblejší a také barevně se od sebe liší. Hlava je světle hnědá až šedá, zbytek trupu hnědozelený. Končetiny jsou světle zelené a stejně jako trup jsou pokryt ostny. První pár křídel je hnědý, mohou se objevit i bílé skvrny. Druhý pár je barevně shodný se samičkou.
P. gigas

P. gigas

P. gigas

P. gigas

Nymfa

Nymfa

Nymfa strašilky druhu Phasma gigas v prvním instaru
Nymfa

Nymfa

Nymfa strašilky druhu Phasma gigas v prvním instaru
Chov je momentálně v našich končinách neprozkoumaný, tedy veškeré naše snažení pro chov tohoto druhu jsou metody "pokus-omyl". Kolega Bruno Kneubühler na svých stránkách uvádí, že Phasma gigas "Jailolo" je na chov velmi snadná a je jednoduché ji rozkrmit ostružiníkem. To se při našem snažení příliš nedaří, z čehož usuzujeme, že se jedná o jinou kulturu než "Jailolo". Momentálně zabírá předložení malým nymfám plátek jablka a některé nymfy se mi podařilo rozkrmit na buku. Další snažení bude geneticky tento druh přeučit na ostružiní.
Aktuálně jsem v boxu s nymfami nalezl ožrané list ostružiní, takže zažrání na ostružiníku bylo alespoň pro nějaké nymfy úspěšné. Vykousaná místa byla také nalezena na buku, lísce a dubu, jelikož však toto nejsou stálezelené dřeviny, budu se co nejdříve snažit o jejich odstranění z boxu.
Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one