Stránky věnované chovu strašilek od úplných základů, až po konkrétní druhy.
Během chovu se můžeme setkat s různými vetřelci v našem chovu. Ti se do ubikací dostanou zejména skrze potravu, tedy natrhané větve ostružiníku (Rubus sp.), ptačího zobu (Ligustrum ovalifolium ssp.), blahovičníku (Eucalyptus sp.), třezalky (Hypericum sp.) aj. Jedná se zejména o housenky, pavouky, mravence nebo třeba mšice. Nebezpeční sami o sobě mohou být pavouci, mravenci a jiní dravci, však i jiný hmyz může nést roztoče, které nám chovance mohou napadnout.

Zejména mšice mohou způsobovat problémy v zimním období. Jejich vajíčka a nymfy se velmi rychle vyvíjí v teplých podmínkách, avšak v insektáriu nejsou přítomni přirození predátoři. Velkým problémem je zejména medovice, která podporuje tvorbu plísní (katastrofální stav pro křehká vejce) a ztěžuje nám čištění ubikace. Jako neúspěšné řešení byla také prokázána přítomnost slunéčka sedmitečného (Coccinella septempunctata) - slunéčka útočila také na čerstvě vylíhlé nymfy (Bragg 1991). POZOR - použití jakéhokoli přípravku zabije i vejce!

Čerstvá vejce jsou také často postižená plísní. Těch se můžeme zbavit postřikem hypermanganu (manganistan draselný), Rivenolu nebo methylhydroxybenzoátu. Ve vajíčkách, která jsou porostlá trvale plísní, jsou již většinou mrtvá embrya. Přežijí jen ta embrya, která nebyla plísni trvale vystavena.

Pokud máte jakékoliv připomínky k obsahu těchto stránek, využijte, prosím, formuláře vpravo k zaslání zprávy na můj email. Tuto cestu také můžete použít, chcete-li mne kontaktovat z důvodu dostupnosti druhů k prodeji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one